TELEDYSK: KęKę „Szosa E7” (nagranie z koncertu ’76 Radomski Czerwiec Wolności)

W niedzielę 19. czerwca odbył się na radomskim Placu Corazziego koncert „’76 Radomski Czerwiec Wolności”. Wydarzenie to było jednym z głównych punktów obchodów 40. rocznicy wydarzeń, które miały miejsce w naszym mieście, a były spowodowane planowanymi podwyżkami cen urzędniczych niektórych towarów konsumpcyjnych. W odpowiedzi na planowane „nowe ceny” zbuntowali się pracownicy zakładów w Radomiu, Ursusie, Płocku i innych miastach. W Radomiu jednak, po pacyfikacji pierwszych protestów, do strajku włączyły się wszystkie państwowe zakłady działające w mieście, a miasto zostało całkowicie spacyfikowane przez ZOMO. Według danych w całym kraju strajkowało około 80 tysięcy robotników, z czego 20 400 w samym Radomiu.
Podczas koncertu upamiętniającego te wydarzenia, na scenie pojawili się artyści tacy jak: Dżem, Kobranocka, Oddział Zamknięty, Kortez czy KęKę, który wspierany przez DJ Vazee zaprezentował dwa utwory „Młody Polak” z płyty „Nowe rzeczy” oraz swoją interpretację „Ballady o szosie e7”. Utwór powstał w roku 1981, a wykonywał go urodzony w Warszawie Jan Krzysztof Kelus. Zapraszam do obejrzenia tego utworu w wykonaniu KęKę oraz zapoznania się z wersją oryginalną. Cały koncert można obejrzeć na stronie: http://vod.tvp.pl/25843086/radomski-czerwiec-wolnosci.

Uostępniający wykonanie KęKę na youtube zablokował możliwość udostępniania video na innych stronach, odsyłam więc na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=37m6RnwiodA&feature=share