WYDARZENIE: Warsztaty produkcji muzycznej dla młodzieży – Druga Strona Ulicy!

Druga Strona Ulicy logoDJ EpromVienio i DJ EpromVienio
Nie lada gratkę szykuje dla młodych adeptów hip-hopu z Radomia i okolic Fundacja Promocji Kultury W To Mi Graj! Już w październiku odbędzie się bowiem cykl warsztatów produkcji muzycznej dla młodzieży Druga Strona Ulicy. W ramach bezpłatnych warsztatów każdy z uczestników otrzyma niezbędną wiedzę z zakresu podstaw produkcji muzycznej, aranżacji, realizacji wokali, technik studyjnych oraz miksu i masteringu. Cykl zajęć otworzy młodym ludziom drogę do świata dźwięku, zapoznając ich jednocześnie z najważniejszymi zagadnieniami. Warsztaty odbędą się w pełni profesjonalnym studio nagraniowym Mix Room (www.studio.radom.pl) na przełomie października i listopada 2016 roku. Zostaną poprowadzone przez doświadczonych i uznanych w środowisku producentów muzycznych – Piotra „Vienia” Więcławskiego oraz Michała „Eproma” Baja. Projekt zostanie przypieczętowany nagraniem wspólnego utworu wraz z teledyskiem (Letemknow Sequence).
Zapisy do 28 września na www.drugastrona.org.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/DrugaStronaUlicy

Zapytałem organizatorów warsztatów Druga Strona Ulicy o kilka kwestii związanych z wydarzeniem, zapraszam do lektury:

Kiedy powstała Wasza organizacja, skąd pomysł i czym będziecie się zajmować?
Organizacja powstała w 2013 roku. Pomysł na warsztaty przeszło rok temu. Od początku zależało nam także na upowszechnieniu alternatywnych form spędzania czasu wśród młodzieży. Można powiedzieć, że projekt ma również charakter profilaktyczny – stąd jego nazwa.
Zaplanowane warsztaty produkcji muzycznej to Wasz pierwszy projekt?
Nie. Fundacja realizuje inne projekty. Produkujemy film dokumentalno animacyjny o klubie Fugazi. Realizowaliśmy również koncert pamięci Sławka Gołaszewskiego. Pracownicy Fundacji to osoby doświadczone w realizacji projektów z obszaru kultury.
Co spowodowało o zaproszeniu akurat Vienia, Eproma i Trepsona?
Zależało nam, aby byli to profesjonaliści. Kładziemy duży nacisk na ten aspekt. Dlatego są z nami goście, którzy zjedli na tym zęby. Cieszymy się, że są z nami. Stąd również miejsce realizacji – profesjonalne studio nagraniowe Mix Room (www.studio.radom.pl). Warto dodać, że zaprosiliśmy do udziału DJ Technika, który zrealizuje klip do kawałka powstałego na warsztatach (Letemknow Sequence).
Czy można spodziewać się więcej tego typu inicjatyw z Waszej strony i czy będą też inne gatunki brane na warsztat?
Druga Strona Ulicy to pierwszy projekt tego typu realizowany przez Fundację. Chcielibyśmy kontynuować tę idee. Zastanawiamy się nad modelem „objazdowym” zapraszając artystów z poszczególnych miast, w tym różne gatunki muzyczne. Zobaczymy. Teraz skupiamy się na Radomiu.
Na jakiej zasadzie będą odbywały się warsztaty (terminy, rozkład zajęć, tematyka)?
W ramach bezpłatnych warsztatów każdy z uczestników otrzyma niezbędną wiedzę z zakresu podstaw produkcji muzycznej, aranżacji, realizacji wokali, technik studyjnych oraz miksu i masteringu. Cykl zajęć otworzy młodym ludziom drogę do świata dźwięku, zapoznając ich jednocześnie z najważniejszymi zagadnieniami. Warsztaty odbędą się w pełni profesjonalnym studio nagraniowym Mix Room (www.studio.radom.pl [http://www.studio.radom.pl/_green]
) na przełomie października i listopada 2016 roku. Zostaną poprowadzone przez doświadczonych i uznanych w środowisku producentów muzycznych – Piotra „Vienia” Więcławskiego oraz Michała „Eproma” Baja. Projekt zostanie przypieczętowany nagraniem wspólnego utworu wraz z teledyskiem (Letemknow Sequence).
Do kogo skierowane są te warsztaty i co dana osoba może z tego wyciągnąć?
Projekt Druga Strona Ulicy wychodzi naprzeciw realnym potrzebom środowiska lokalnego oraz zainteresowaniom współczesnej młodzieży. Chcieliśmy uzupełnić pewną lukę w ofercie bezpłatnej edukacji muzycznej, jednocześnie upowszechniając dostęp do kultury nie tylko z poziomu odbiorcy, ale również twórcy. Produkcja muzyczna to obecnie temat na czasie – wielu młodych ludzi próbuje swoich sił, ale nie zawsze mają dostęp do odpowiedniej wiedzy czy sprzętu
Kto będzie miał szansę nagrać kawałek z Vieniem i Epromem i kiedy on powstanie (w trakcie trwania warsztatów czy w innym terminie)?
Osoby, które będą najlepsze i same będą czuły się na siłach, aby to zrobić. Robimy profesjonalny kawałek i klip. To może być sprężyna promocyjna dla osób które wezmą w tym udział. Naszym planem jest, aby track powstał na warsztatach.