W KILKU SŁOWACH: Files „Wbijam na projekt Mixtape”

files-wbijam-na-projekt-okladka
Prawie miesiąc po premierze, przyszedł czas napisać kilka słów o projekcie, młodego reprezentanta, radomskiego podziemia Filesie. Mowa oczywiście o albumie o dość sprytnym tytule „Wbijam Na Projekt Mixtape”. Czyżby miał to być przedsmak, głównego materiału?
Choć po pierwszym przesłuchaniu mixtape’u, można się lekko zrazić do rapera i wytknąć mu parę błędów, to analizując warstwę tekstową, słuchacz może odczuć, że wykonawcy jest to zupełnie obojętne, bo dalej będzie robił swoje. Patrząc tak ogólnie na młode pokolenie raperów, można odnieść wrażenie, że cechująca ich zbyt duża pewność siebie, może ich zgubić. Okazuje się, że album na internetowym kanale wytwórni, to w dzisiejszych czasach niewiele. Dopiero po przesłuchaniu projektu kilkakrotnie, parę utworów może wydać się nawet interesująca i sam raper zyskuje w naszych oczach.
Ale czy to wystarczy? Ja, jako starszy słuchacz, wymagam raczej czegoś więcej, choć w utworze „Temat Zamknięty 2”, raper zapewnia nas, że materiał kierowany jest do starszych roczników. Za pracę jaką Files włożył w projekt, można mu dać plus na zachętę, bo jednak mixtape przejdzie obojętnie.

eM.